Piesze szlaki w Górach Świętokrzyskich cz. 1

By admin

29 stycznia, 2017 Piesze szlaki turystyczne No comments Tagi:

Część Gór Świętokrzyskich od Kielc do Sandomierza ma poza pięknem ogólnego krajobrazu tyle bardzo ciekawych i ślicznych szczegółów, że nie łatwym jest wybór drogi turystycznej przez tę krainę. To też dróg takich może być parę.

Opisany tu szlak jest wynikiem dłuższego namysłu i szczegółowego rozważania wartości niemal każdego kilometra wytkniętego kierunku na podstawie doświadczenia miejscowych krajoznawców zdobytego w ciągłych wędrówkach po tym terenie. Szlak jest wszechstronny: uwzględnia zagadnienia geografii, przyrody, historii mieszkańca krainy i jego dzisiejsze życie gospodarcze.

Znakiem szlaku Kielce – Ostrowiec – Sandomierz jest pasek czerwony między dwoma białymi, malowany olejno na słupach osobnych, telegraficznych, na kamieniach, drzewach, płotach, domach i drogowskazach.

Zboczenia oznaczone przez 5 pasków na przemian białych i czerwonych. Linie brunatne na mapie oznaczają warstwice wybitniejszych szczytów i grzbietów. Linia czerwonawa wytycza na mapie drogę szlaku Kielce – Ostrowiec – Sandomierz. Po objaśnienia dodatkowe należy zwracać się do Zarządów Oddziałów Polsk. Tow. Krajoznawczego w Kielcach, Ostrowcu i w Sandomierzu.

To Cię zainteresuje:

– sushi na wynos ochota
– Szkoła jazdy Katowice