Piesze szlaki w Górach Świętokrzyskich cz. 2

By admin

29 stycznia, 2017 Piesze szlaki turystyczne No comments Tagi:

Kielce – Mąchocice Górne.

Zaczyna się szlak w Kielcach od dworca kolejowego. Stąd znaki prowadzą do Muzeum P. Tow. Krajozn., następnie na Domaszowskie Przedmieście i do Domaszowic. Niedaleko za kapliczką droga skręca z Domaszowic na północ na grzbiet Szydłówkowski a z jego szczytu biegnie w ukos zboczem północnym do Kopciowej Woli. Ulicą tej wsi ku strumykowi i za nim pierwszą dróżką na wschód w kierunku Kopciówki.  W lasku zostawić po wschodniej stronie blisko drogi leżący młyn na rz. Lubrzance zwany Maj. Po przebyciu małego lasku minąć ceglaną gajówkę i skręcić na północ, nie dochodząc do chałup Kopciówki. Wkrótce wchodzi się znowu dr. lasku. Za nim droga idzie na północ, na zachodni kraniec Mąchocic Dolnych i stąd dróżką polną do Mąchocic Górnych.

Góra Kamień.

a) Na północ od Mąchocic Górnych wprost miejsca, gdzie dochodzi dróżka z Mąchocic Dolnych, wznosi się szczyt skalny zwany Kamieniem.

b) Szczyt to b. charakterystyczny. Widok z niego należy do najpiękniejszych. Prowadzi doń wygon, zaczynający się na wprost dróżki z Mąchocic Dolnych.

To Cię zainteresuje:

– sprzęt dla konia
– Sprzęt do monitoringu AHD