Piesze szlaki w Górach Świętokrzyskich cz. 3

By admin

29 stycznia, 2017 Piesze szlaki turystyczne No comments Tagi:

c) Idący od strony Łysicy w razie pośpiechu mogą wejść na Kamień z nad rz. Lubrzanki wąwozem zwanym Kamecznicą, spadającym z pod szczytu Kamienia do Lubrzanki blisko południowego końca jej przełomu. Idąc drogą nad Lubrzanką, łatwo poznać wylot wąwozu, gdyż dno jego zasypane jest gruboziarnistym żwirem i skalnym rumowiskiem.

d) Wycieczki od Łysicy bardzo spieszące do Kielc mogą wejść na Kamień też przez flmeljówkę drogą opisaną poniżej w ustępie g.

e) Wycieczki idące od Kielc po wejściu na Kamień winny wracać tym samym wygonem do Mąchocic, aby iść dalej szlakiem.

f) Mogą jednak udać sie dalej wprost ku rz. Lubrzance opisanym wyżej wąwozem – Kamecznicą. Widać go z Kamienia w kierunku wschodnim. Idąc Kamecznicą traci się możność zobaczenia b. ciekawego widoku całości przełomu Lubrzanki, roztaczającego się z drogi na końcu Mąchocic Górnych.

g) Kto nie chce oglądać ogólnego widoku przełomu Lubrzanki i kto nie chce iść z Kamienia Kamecznicą a spieszy na Łysice, ten winien iść z Kamienia na północ przez pusty trawiasto-wrzosowaty łagodnej formy rozdół w kształcie wielkiego cyrku ku wznoszącemu się na północy szczytowi – Dąbrówka, który zresztą łączy się z Kamieniem półkolistą odnogą. — Grzbietem Dąbrówki idzie sie do lasku i jego brzegiem w stronę północną aż do słupa wskazującego skręt ku flmeljówce. Stąd drogą do Lubrzanki. — flmeljówka jest letniskiem i zarazem prywatną stacją turystyczną.

To Cię zainteresuje:

– Sprzedaż mat wyjściowych Poznań
– sprzedaż regałów