Piesze szlaki w Górach Świętokrzyskich cz. 9

By admin

29 stycznia, 2017 Piesze szlaki turystyczne No comments Tagi:

XV. Malice — Międzygórze — Jankowice.

Z Malic w poprzek przez wielkie zakręty Opatówki do Międzygórza z ruinami ładnie na stromym pagórku położonego zamku. Stąd do Jankowie z drewnianym kościółkiem z XVII w. XVI. Jankowice – Góry Wysokie – Sandomierz. Z Jankowie zbacza szlak na wschód do Gór Wysokich. Z Gór przez Kuchary do Mąkoszyna, gdzie warto obejrzeć starą ładną figurę. Stąd tylko 2 kim. na południe do Sandomierza.

Wiadomości dodatkowe.

1. Dojazdy kolejkami.

a. Zagnańsk— Św. Katarzyna. —Kolejka przecina trakt bodzentyński w odległości 2 kim od klasztoru. Tam należy wysiadać i iść traktem na południe. Na specjalne zamówienie kolejka może zawieść wycieczkę do samego źródła Św. Franciszka.
b. Zagnańsk—Ś-ty Krzyż. Kolejka dochodzi prawie do podnóża szczytu klasztornego od północy.
c. Kielce — Górno. Kolejka przecina pod Górnem trakt bodzentyński. Tu wysiadać i iść traktem na północ do Św. Katarzyny.
d. Kielce — Leszczyny. Kolejka przecina drogę prowadzącą od Radlina do Leszczyn w odległości kilkuset metrów od kościoła w Leszczynach. Tu wysiadać. Z Leszczyn drogą do Mąchocic Dolnych. Po dojściu do wsi iść albo na zachód na kraniec wsi do szlaku i dążyć nim do Kamienia albo skierować się do Mąchocic Górnych do szlaku i iść do przełomu Lubrzanki.

W sprawie dojazdu leśnymi tartacznymi kolejkami z Kielc i z Zagnańska należy bezwzględnie porozumieć się uprzednio z dyrekcjami odnośnych tartaków.

To Cię zainteresuje:

– płyny szczecin
– Producent sauny suchej