Przyjazd do Algierii cz. 21

By admin

29 stycznia, 2017 Wyjazd do Algierii No comments Tagi:

Zwłoki św. Augustyna, po napadzie Wandalów, przeniesione do Sardynii, po jej zajęciu przez Saracenów, wykupione na wagę złota, przez longobardzkiego Luitpranda, zachowywane odtąd w kościele św, Piotra w Pawii, w przeszło XIV w. znowu spoczęły w Hipponie. Nie dzwonią dziś jednak w jej świątyniach, by nie obrazić Arabów. To się nazywa, że żyjemy w wieku tolerancji, rzeczywiście tolerancji dla wszystkich, tylko nie dla chrześcijan.

Dziś nie tylko Algieria, ale i Tunis, są już francuskimi koloniami; świadczy o tern ten statek z trójkolorową flagą, na którym płyniemy, mający na swym pokładzie kilku Arabów, którzy powracają z Mekki. Po długiej wędrówce lądem i wodą do świętego miejsca, jutro rankiem zobaczą swój El-Dżezer, niegdyś rzymskie Icosium.

Ranek, w którym dojeżdżałem do Algieru, był mglisty. Od lądu dął wiatr zimny, nieledwo przejmujący, ale pożądany, bo szarpał mgłę, która nas otaczała, i rozdzierał chmury powlekające cały nieledwo widnokrąg. Niemałą miał robotę, ale brał się do niej z energią i wprawą; koło godziny 5-tej można było dojrzeć na dalekim horyzoncie jakiś rąbek ciemnawy i wierzyć że to ziemia.

To Cię zainteresuje:

– skoki spadochronowe Gliwice
– meble technorattanowe 2016
– skoki spadochronowe blog
– skoki spadochronowe wrocław tanio