Wymagania urlopowiczów – Toskania cz. 31

By admin

10 sierpnia, 2016 Wycieczka do Toskanii No comments Tagi:

toskania-31Posiadłość Amorosa spełni wymagania nawet najbardziej wytrawnych urlopowiczów. To miejsce nie ma nic wspólnego z masową turystyką. Stare mury i komfortowe, nowoczesne wnętrza do tego cisza, którą zakłóca jedynie świergot ptaków. Balsam dla duszy i ciała.

Etruska nekropolia w Sowanie. Ludzi chowano tu od I wieku przed naszą erą. Tunel wydrążony w skale prowadzi do Tomba e tempio, czyli grobu brata Hindelbranda. Takie imię nosiła papież Grzegorz VII, który zapisał się na kartach historii jako ten, który zmusiła cesarza Henryka IV do upokarzającego hołdu w Kanossie. Dromos, wejście do nekropolii wyciosane w wapiennej skale.

myjka spalinowa

A dalej już komora grobowa. Dolina rzeki Lente kryje więcej miejsc pochówku z przed setek lat, ale czas nie obszedł się z nimi tak łaskawie jak z nekropoliami schowanymi w jaskiniach. Pikiliano, stromy grzbiet skalny otoczony głębokimi wąwozami wydawał się Etruskom idealnym, bezpiecznym schronieniem. Później na skraju urwiska budowali rzymianie a w kolejnych wiekach przedstawiciele różnych nacji prześladowani za poglądy lub wyznanie. Nic więc dziwnego, ze wyrastające ze skały domy tworzą reprezentację wielu epok i stylów architektonicznych. W tym wyjątkowym skansenie żyje dziś około 4,5 tysiąca mieszkańców. W tej scenerii nie trudno wyobrazić sobie jak wyglądało tu życie w średniowieczu. Ponownie herb Medceuszy, którym najpotężniejszy ród Italii pieczętował swoje strefy wpływów. Jak widać dotarły one nawet tutaj do fortecy znacznie mniej wpływowych rodziny Orsinich.

myjka spalinowa

To Cię zainteresuje:

– tłumacz niemieckiego poznań
– tłumacz przysięgły języka niemieckiego poznań