Dla turystów – Toskania cz. 9

By admin

9 sierpnia, 2016 Wycieczka do Toskanii No comments Tagi:

toskania-9Idealny czas na spacer, zakupy a gdzieś po drodze pyszne gelato. Słynne domy mody rozświetliły witryny swoich butików. Bary są otwarte do później noc, wszystko po to aby turyści wywieźli z stąd jak najlepsze wspomnienia. Turystkom trudno przejść obok sklepów z butami włoskich projektantów. Wygodne buty przydarza się w dyskotece, we Florencji zabawa zaczyna się o północy i trwa do rana.

Campania – dopiero tutaj z dala od miasta odczuć można w pełni czym jest gorące włoskie lato. Sielankowe krajobrazy Toskanii. Słońce pali bezlitośnie ta ziemię ale nawet widok nagich skal nie jest  w stanie zrazić trustów do bajkowego świata.

parking ławica

Katedra w Pistoi na północy Toskanii a w niej okazały portal z terakotowymi reliefami. Nad katedrą góruje masywna Kampanila. Naprzeciwko katedry wznosi się baptysterium zaprojektowane przez Andree Pisano. Nieopodal następna zabytkowa budowla Palacco del Comune czyli miejski ratusz. Jego dolna kondygnacja pochodzi z końca 13 wieku. Pod koniec następnego stulecia dobudowano kolejne piętro. Dźwigają je półkoliste sklepienia. Kolorowe terakotowe rzeźby zdobią fasadę Ospedale del Czeppo szpitala i sierocińca działającego w Pistoi od 1297 roku.

parking ławica