Dla turystów – Szwajcaria cz. 30

By admin

8 sierpnia, 2016 Wycieczka do Szwajcarii No comments Tagi:

szwajcaria-30Na Piacca Monta kawiarnie pod gołym niebem, których jest tu bez liku nie narzekają na brak klientów. Sezon trwa tu rekordowo długo, obliczono że w ciągu roku słońce swieci w Laskonie średnio przez dwa tysiące trzysta godzin. Szczególny sentyment do Akony mieli turyści z Niemiec. Jeszcze zamin stali się nieoficjalnymi mistrzami świata w podróżowaniu była ona dla nich ziszczeniem snów o krainie gdzie kwitną cytryny. Na miastką słonecznej Italii, gdzie dużo łatwiej dogadać się po niemiecku. Jeszcze jedna bajeczna , górska sceneria, która buduje zasłużony mit pięknej Szwajcarii. Walle Wercaska, dosłownie dolina zielonej wody, która czasem lśni na niebiesko a nawet na biało gdy spienia się wciśnięta między  gładkie, granitowe ściany.

adwokaci Piła

Domki w Korippo wyglądają na stromym stoku jak gniazda jaskółek. Wiejski kościółek Santa Maria del Carmine został odnowiony dzięki wsparciu mieszkańców, w dużej części byłych, którzy wyemigrowali wiele lat temu. Niegdyś osada była znana z tkactwa lnianego, dziś jest skansenem. Z 17 stałymi mieszkańcami jest najmniejszą gminą Szwajcarii. Wszystiie nowe domy, które powstają w okolicy podlegają rygorystycznym przepisom budowlanym. Wakacyjne rezydencje są nowoczesne i eleganckie w środku ale zewnętrzną architekturą i estetyką muszą nawiązywać do tradycyjnej zabudowy. Nadzór nad planami sprawuje specjalna fundacja.

Jeszcze jedno dzieło matki natury  – woda spływająca z gór rzeźbiła granitowy kanion przez kilkanaście tysięcy lat. Brzegi Wersaski spina Ponte del Sarpi, w wieli przewodnikach turystycznych przypisywany błednie rzymianom a praktycznie zbudowany dopiero w średniowieczu. Szwajcaria jest jednym z najpiękniejszych krajów świata, który lezy  w samym sercu kontynentu europejskiego.

adwokaci Piła