Chluba miasta – Toskania cz. 19

By admin

9 sierpnia, 2016 Wycieczka do Toskanii No comments Tagi:

toskania-19Dzwony kościoła San Frediano, górną część fasady zdobią rysunki w bizantyjskim stylu przedstawiające Chrystusa w otoczeniu aniołów i apostołów. Zegar nad torre del oro od wieków niestrudzenie odmierza mijający czas.

Pałac rodziny Pfanerów z XVII wieku jest tak okazały, ze nie powstydziłby się go nawet król. Na tyłach budowli rozciąga się bajeczny ogród. Natura i sztuka zostały tu skojarzone w idealnej harmonii. 12 wieczny kościół San Mikele stoi na co wskazuje jego nazwa w miejsc dawnego rzymskiego forum. Mieszkańcu Luki nie żałowali datków, aby uczynić zeń chlubę swego miasta.

uprawnienia elektryczne

Mając niemal nieograniczony budżet budowniczy świątyni Guido dakomo nie musiał oszczędzać na drogim marmurze z Karart i hojnie inkrustował nim romańską fasadę. W katedrze nie było organów więc najsłynniejszy obywatel Luki, kompozytor Dziakom Puczini musiał grać i tworzyć w domu na fortepianie. Brak audytorium i kiepska akustyka nie przeszkodziły w stworzeniu wybitnych oper. W domu, w którym przyszedł na świat mieści się dziś muzeum ku jego czci. Kolejnym miejscem poświęconym pamięci kompozytora jest Villa Puccini nad Lago Massa czukoli, w której zamieszkał wraz z żoną i synem Tonio.

uprawnienia elektryczne